Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je to magie??

7. 12. 2007
Předtím než na tuto otázku odpovím, dovolte mi definovat, co magie není. Není to žádná čarodějka tahající se za nos, ani Gandalf či Merlin, ani hraní si na draky a kobky v podzemí a ani tři staré čarodějnice lopotící se s bublajícím kotlíkem, odříkávající jakási špatná zaříkadla za úplňku. Magie je umění využít své vrozené schopnosti, chceme-li něco změnit.
Podle Aliestera Crowleyho: "Magie je věda a umění, jak způsobit změnu, která je v souladu s naší vůlí." Věda je proces redukční, který nám dává teorii; umění je proces tvořivý, který nám umožňuje uvést teorii do praxe a díky němuž jsou změny uskutečnitelné. Magie je proces, ve kterém se spojují věda s uměním, abychom mohli, pomocí naší vůle, tyto změny vytvářet. Jednoduše řečeno, pokud si dovede představit, že se něco stane, tak se to skutečně stane.
Jednou z nejdůležitějších věcí je fakt, že magie sama nic nezmůže, pokud se k ní nepřipojí i činy. Musíte jít za svým cílem, tím o který usilujete i pomocí kouzla. Samotná kouzelná formulka nebo zaříkávadlo k získání zaměstnání nebude fungovat, pokud vy sami nevyrazíte ven a nebudete práci hledat. Vše co magie umí, je zvýšit vaše šance.
Vyskytly se případy tzv. spontánní magie. Nicméně, toto označení je zavádějící. Lidské podvědomí se totiž snaží a používá magii i bez vědomých činů. A tak zatímco vědomí o změnu neusiluje, podvědomí ji vyvolává. A tak, je to zase jen člověk, který využívá svoji vnitřní sílu, nejde o dar od bohů.

Slyšel jsem o tantrické magii. Co je to?
Tantrická neboli sexuální magie byla vyvinuta jogíny a později využívána alchymisty. Tantra je založena na teorii, že sex (s partnerem či bez) a následná vzrůstající orgasmická extáze může dovést člověka blíž k bohu anebo ho s ním dokonce spojit. Tantrická magie zahrnuje oddalování orgasmu tak dlouho, jak je to možné, aby orgasmus nabyl na síle. Tento akt zvyšuje hladinu uvědomění nebo vědomí, při kterém se daný magický záměr uskuteční.

Může magii provozovat každý?
Je to možné: Magii může provozovat každý, kdo je ochotný naučit se příslušné techniky. To vyžaduje disciplínu, cvičení a jistou praxi a samozřejmě odhodlání-vše závisí na stupni pokročilosti, kterého chceme dosáhnout.

Jak se člověk magii naučí?
Učením. Záleží to na druhu magie, který se chcete naučit. Je dobré číst, ptát se, studovat s ostatními, procvičovat a zase číst

Není magie nebezpečná?
Ano, je. Nebezpečí spočívá v úmyslu, který se skrývá v osobě, která magii provádí. Nebezpečí číhá dokonce i osob s dobrými úmysly. Toto nebezpečí leží v přístupu této osoby. Arogance - když člověk zjistí, jak mocný je, je snadné padnout do pasti a začít si myslet, že je všemocný. Závislost - používání magie k dosažení všeho a zapomínání na potěšení z tvrdé práce. Asi nejnebezpečnější je předvádění se. Nic není horší než splašené ego.
Nejúčinnější a nejjednodušší metoda, jak se těmto pastem vyhnout, je mít neustále na paměti klíčové slovo magie - respekt. Respekt k magii a k sobě samému.

Dá se magie srovnat s moderní vědou?
Ano, magie byla vlastně zakladatelkou moderní vědy. Jak už bylo řečeno dříve, původní čtyři vědy byly: magie, kabala, astrologie a alchymie. Tyto čtyři "vědy" jsou zodpovědné za vznik psychologie, matematiky, astronomie a chemie. Nejdůležitějším znakem magie je představivost. Bez schopnosti představit si, co by mohlo být, by se lidé nikdy neodvážili přes moře, nepřistáli by na Měsíci a neodvážili by se ani snít o cestách ke hvězdám.

Má magie vlastní etiku?
Ano. Etika je v magii jednou z nejdůležitějších věcí, které ctižádostivý vyznavač magie přináší k oltáři. Etika, čili schopnost rozlišit dobré a špatné, je to, co odlišuje člověka od zbytku zvířecí říše (kromě palce na ruce, samozřejmě). Každá spirituální/náboženská skupina má vlastní soubor etických a morálních zásad. Magie sama nerozlišuje, je-li používána k dobrým či zlým účelům. Je neutrální. Platí staré dobré pravidlo: "Nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili tobě".

Jaké existují magické nástroje?
Nejdůležitější je uvědomit si, že veškerá magie vychází z vás a nikoli z nástrojů. Zapamatujte si, že čím víc nástroj používáte, tím mocnějším se stává. Nejčastěji používané nástroje v magii jsou atham, hůlka, kalich, bollin, koště, kotel, kadidelnice a Kniha stínů. Tento seznam není v žádném případě kompletní; patří sem také drahokamy, byliny a svíce. O jiných tradicích a náboženstvích, hermetických a esotericých praktikách si povíme v dalších kapitolách.

Atham: Je obvykle nůž s černou rukojetí a dvojitým ostřím (v ideálním případě), jde výhradně o rituální předmět. Symbolicky představuje oheň.
Hůlka: Hůlka se používá pro vytváření kruhů a jako symbol vzduchu a mužského prvku.
Kalich: Pohár se používá k symbolickému přijímání boha a bohyně. Představuje vodu a ženský prvek.
Bolline: Nůž s bílou rukojetí, používaný k řezání bylin a jiných rituálních potřeb.
Koště: Používá se pro vymetání škodlivé energie pryč z rituálního kruhu.
Kotlík: Představuje zrození, smrt a znovuzrození.
Magická směs a uhel: Představuje vzduch.
Kniha stínů: Je jiné jméno pro grymoár. Je to text, ve kterém se nachází zapsaná kouzla, myšlenky a rituály.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

stránky

(verrissek, 29. 8. 2011 12:13)

http://is-my-book.blog.cz

stránky

(verrissek, 29. 8. 2011 12:12)

http://is-my-book.blog.cz

Dotaz

(Kateřiba Gálová, 13. 7. 2011 21:02)

jake existuji druhy magie

Fakt je?

(Marka, 1. 5. 2011 19:24)

O magii se hodně zajímám. Už jako malá jsem v ní věřila, ale chci vědět jestli mě celou dobu jen všichni nešálili a jestli ne, tak chci o ni vědět co nejvíce.....dík

magie

(ammy, 23. 3. 2011 18:56)

zajímam se o ní moc a tahle stranka je super...